גלמפינג או צימר? ואולי שניהם ביחד

השוואה בין מקומות אירוח היא חלק בלתי נפרד מהתהליך שבו בוחרים לצאת לחופשה בישראל. במאמר הבא נסביר לאיזה שיקולים כדאי להתייחס, מה ההבדל בין המושגים השונים ואיך מוצאים את המקום המתאים לפי הרכב הנופש והמשתפים

גלמפינג

מה זה גלמפינג בכלל?

המושג גלמפינג מתאר את השילוב בין "גלמור" (Glamour) לבין Camping. במילים פשוטות, מדובר על יציאה לשטח בתנאים יוקרתיים. את היציאה לשטח אפשר לבצע במגוון רחב של מקומות בכל הארץ, ממש בתוך אתרי הטבע ובסוגים שונים של פתרונות אירוח: החל מאוהלים גדולים ומשודרגים ועד קרוואנים שעוברים הסבה ומציעים תנאים אידיאליים לשהות מושלמת. 

ההבדל בין Camping רגיל לבין Camping יוקרתי בא לידי ביטוי בתנאים. במהלך בילוי יוקרתי לא צריך למשל להביא בדרך כלל כלום, חוץ מאשר המון מצב רוח ומוטיבציה לטייל או לחילופין לנוח. לשם השוואה, במהלך Camping רגיל אנחנו צריכים לדאוג לכל דבר קטן – כלים, סכו"ם, סבון, סירים, מחבתות, שתייה, מים וכן הלאה. באפשרות היוקרתית זה לא קיים, כי המקום מציע את התנאים המתאימים לחוויה של פעם בחיים.

לא תאמינו אבל יש אפשרות לראות צימרים בסיור וירטואלי וכך לבחור את הצימר האידיאלי מבלי ללבוש נעליים או להרים טלפון.

אוקיי וליתר ביטחון, מה זה צימר?

חשוב להשוות בין גלמפינג לבין צימרים ופתרונות אירוח סולידיים יותר. אבל האמת היא שיש הבדלים משמעותיים, כי צימר דומה יותר למלון מאשר למקומות שמציעים קמפינג במובן של מחנאות ושטח. יתרה על כך, הצימר מזוהה בעיקר עם טיולים בצפון אבל Glamping אפשר לבצע בכל רחבי הארץ.

הצימר מציע את החוויה שדומה למלון במחיר נמוך יותר לעומת כל סוג של לינה בשטח או הקמת אוהל. אכן רואים את זה הכי טוב עם תיירות בגולן אבל לא מדובר בהמצאה ישראלית: בכל רחבי אירופה וגם ארצות הברית קיימים פתרונות אירוח מן הסוג הזה, שאמורים לחסוך לנו בהוצאות בתמורה על ויתור מסוים מבחינת הקרבה לשטח ולאדמה.

מה שכן אפשר לעשות הוא להגדיר מראש את הצרכים ואת הציפיות. לאחר מכן, נוח יותר להשוות בין סוגים שונים של בתי מלון בצפון הארץ או באזורים אחרים. במהלך ההשוואה גם נראה באופן ברור את ההבדל בין התאמה של כל פתרון אירוח לבין הדרישות של מי שמעוניינים להגיע אליו. 

למי הם מתאימים ולמי פחות?

כיום למשל ברור שפתרונות האירוח השונים יכולים להתאים לקהל יעד מגוון מאוד. בעוד זוגות מאוהבים בדרך כלל יעדיפו סוויטה או בית מלון, משפחות עם ילדים בוגרים וגם בגילאי נוער או בגילאים צעירים יותר ירצו לצאת לשטח כדי לפרוק אנרגיה. כמובן שצריך לבחון כל מקרה לגופו, כי יש משפחות רבות שמעדיפות דווקא את המלון בגלל שיקולים של נוחות והיגיינה, אבל זו חלוקה גסה שלרוב גם מוכיחה את עצמה בשטח.

עוד משהו שצריך להביא בחשבון זה את מספר המשתתפים שמגיעים לנופש. אם מזמינים לדוגמא עובדים במשרדים לחופשה משפחתית על חשבון המעסיק, יהיה נוח ופשוט יותר לעשות את זה בצימר או בכנס מסודר של בית מלון. אבל אם מדובר על קבוצה שהמטרה שלה היא לפנות לאוהבי טבע וקיימות הפתרון יהיה הפוך: להגיע כמה שיותר אל עומק השטח ולבלות בו מבוקר עד לילה. 

סיכום עניינים
תיירות בקעת הירדן
תיירות בקעת הירדן

תיירות בקעת הירדן – תיירים ישראלים שמחליטים להחליף את המדינות האסורות לטיסה כרגע בחו"ל בחוויית תיירות בקעת הירדן יופתעו לראות ולשמוע על כל האטרקציות שנוספו

תיירות בגולן
תיירות בגולן

תיירות בגולן – בשעה שבה ישראלים מחפשים חלופות נופש זולות והגיוניות במקום הנסיעות לחו"ל שאינן אפשריות כעת, יש גם הצעות לחופשות שפויות במחירים טובים ועם

רייזרים
רייזרים

רייזרים – חווית רכיבה על רייזרים היא הרפתקה מלהיבה המשלבת את הריגוש של חקר תוואי השטח שאליו קרוב לוודאי לא תוכלו להגיע ברגל או על

דילוג לתוכן